Jak połączyć komputer z telewizorem

Jak połączyć komputer z telewizorem

Podłączenie komputera do telewizora pozwala cieszyć się niesamowitymi wrażeniami z oglądania dzięki przeniesieniu pełnej mocy laptopa na duży ekran. Możesz z łatwością przesyłać strumieniowo zdjęcia, filmy i gry wideo do telewizora.

HDMI – najłatwiejszy sposób podłączenia

Najbardziej podstawowym sposobem podłączenia komputera do telewizora jest użycie kabla HDMI. Ten typ kabla jest znany z jakości high-definition i może przesyłać obraz i dźwięk z komputera do telewizora. Jest to bardzo prosty proces i jedyną rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że dwa końce kabla muszą być połączone razem.

Kable DVI – VGA i S-Video to również opcje podłączenia laptopa do telewizora, ale nie są one tak proste ani tak szybkie jak HDMI. Najlepszą opcją jest użycie kabla HDMI, ponieważ oferuje on najwięcej możliwości podłączenia, a także dobry zakres rozdzielczości, kanałów audio i formatów wideo.

Połączenia S-Video i DVI nie są tak szybkie lub tak łatwe w użyciu, ale nadal oferują dobrą jakość obrazu za cenę. Możesz nawet kupić adapter DVI do HDMI, jeśli Twój laptop nie ma portu HDMI, ale ma port DVI.

Bezprzewodowe – Wi-Fi Direct i Miracast

We współczesnym świecie łatwo jest podłączyć laptop do inteligentnego telewizora lub urządzenia do strumieniowania bez konieczności używania kabli. Większość najnowszych laptopów obsługuje bezprzewodowe odbicie ekranu dzięki funkcji zwanej Wi-Fi Direct lub Miracast.

Po podłączeniu laptopa i telewizora do sieci Wi-Fi można skonfigurować wiele wyświetlaczy na pulpicie. Do wyboru mamy Duplicate – który powiela ekran laptopa na telewizorze, lub Extend – który czyni z telewizora drugi wyświetlacz, z którego można przeciągnąć okna, by je uruchomić. Możesz też wybrać opcję Second Screen only, która wyłącza ekran laptopa i pozwala oglądać film lub inne treści na telewizorze.

Jak zmienić ustawienia ekranu komputera dla telewizora (2017)

Możesz dostosować ustawienia ekranu komputera, aby obraz wyglądał idealnie na telewizorze. Mogą to być zmiany rozdzielczości Twojego wyświetlacza, tryb 3D lub format wysokiej rozdzielczości. Może to poprawić wygląd ekranu i ułatwić oglądanie obrazów na ekranie.

Jeśli nie jesteś pewien, jaką rozdzielczość obsługuje Twój telewizor, sprawdź instrukcje dotyczące Twojego modelu na stronie internetowej producenta. Na przykład niektóre telewizory LCD i LED obsługują rozdzielczości do 1920 x 1080.

Jest to idealna rozdzielczość do odtwarzania filmów na większym ekranie lub oglądania filmów za pomocą zewnętrznego odtwarzacza DVD. Możesz również spróbować zmienić rozdzielczość na niższą, jeśli chcesz, aby obraz na telewizorze był mniejszy.

Aby dostosować ustawienia ekranu komputera do telewizora, przejdź do pulpitu i kliknij Preferencje systemowe/wyświetlacze/wyświetlacz. Wybierz z menu rozwijanego żądane ustawienie wyświetlania, a następnie kliknij przycisk OK. W otwartym oknie zobaczysz listę swoich ekranów. Każdy z nich będzie miał etykietę. Możesz zduplikować, rozszerzyć lub odzwierciedlić każdy ekran, klikając odpowiedni numer. Jeśli wolisz, możesz też zmienić ustawienia każdego ekranu z osobna, klikając go prawym przyciskiem myszy i wybierając Ustawienia ekranu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *