Jak podłączyć klawiaturę do komputera

Jak podłączyć klawiaturę do komputera

Klawiatura to peryferyjne urządzenie wejściowe, które umożliwia wpisywanie słów, liczb i symboli na komputerze. Umożliwia również dostęp do różnych poleceń, takich jak Ctrl-Alt-Delete w komputerze z systemem Windows, które normalnie są wykonywane za pomocą myszy lub gładzika. Ponadto klawiatury można używać do sterowania niektórymi funkcjami aplikacji.

Jak podłączyć klawiaturę do komputera

Komputer nie funkcjonuje zbyt dobrze bez klawiatury. Niezależnie od tego, czy używasz komputera stacjonarnego czy laptopa, klawiatura jest niezbędna do wykonywania podstawowych zadań, takich jak pisanie dokumentów i wysyłanie wiadomości e-mail.

Klawiatura zazwyczaj komunikuje się z komputerem za pośrednictwem USB, PS/2 lub Bluetooth. Większość klawiatur przewodowych wykorzystuje USB jako interfejs do komputera. Starsze komputery mogą jednak posiadać porty PS/2 umożliwiające podłączenie klawiatury przewodowej do systemu.

Jeśli nowa klawiatura korzysta z technologii Bluetooth, można ją sparować z komputerem za pomocą oprogramowania Windows. W tym celu musisz otworzyć ustawienia Bluetooth systemu Windows, a następnie dodać klawiaturę.

Po dodaniu klawiatury do ustawień Bluetooth, powinna ona pojawić się na liście urządzeń w zakładce “Urządzenia”. Zobaczysz komunikat, w którym będzie napisane, że jest “Połączona”.

Troubleshoot Your Wireless Keyboard

Jeśli masz problemy z klawiaturą bezprzewodową, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to uruchomić program do rozwiązywania problemów Bluetooth na swoim komputerze. To zidentyfikuje wszelkie problemy i spróbuje je naprawić.

Możesz to zrobić w menu ustawień systemu Windows lub klikając przycisk “Start”, wybierając “Urządzenia”, a następnie klikając “Bluetooth”.

Następnie wybierz swoją klawiaturę i kliknij zakładkę “Połącz”, aby rozpocząć parowanie jej z komputerem. Proces może potrwać kilka minut, ale powinien zadziałać. Jeśli tak się nie stanie, spróbuj ponownie uruchomić komputer i klawiaturę.

Następnie sprawdź, czy klawiatura ma dostępny port USB i jest włączona. Jeśli tak, umieść odbiornik w tym porcie, a następnie włącz klawiaturę.

Jeśli klawiatura nie ma dostępnego portu USB, nadal możesz podłączyć odbiornik do portu USB w komputerze, jeśli został on dostarczony z małym kluczem USB. Uważaj, aby klucz USB nie zaplątał się w kable, ponieważ może to spowodować uszkodzenie klawiatury.

Jeśli klucz sprzętowy USB jest splątany lub uszkodzony, należy go wymienić. To może być proste zadanie, ale będziesz chciał się upewnić, że zostało wykonane prawidłowo. Ponadto można zakupić adapter klucza sprzętowego USB, który umożliwia wykorzystanie klucza sprzętowego USB jako odbiornika bezprzewodowego dla klawiatury. Może to zaoszczędzić wiele czasu, gdy próbujesz skonfigurować bezprzewodową klawiaturę i mysz.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *