Jak podłączyć komputer do telewizora

Jak podłączyć komputer do telewizora

Jeśli masz komputer PC lub Mac, możesz używać telewizora jako drugiego ekranu. Może to być przydatne, jeśli chcesz oglądać filmy z YouTube lub grać w grę wideo na telewizorze podczas pracy w domu lub nawet w ramach prezentacji w biurze.

Istnieje kilka sposobów podłączenia komputera do telewizora, w zależności od połączenia, z którego korzysta komputer, i rodzaju zawartości, którą planujesz przesłać. Najprostszą metodą jest użycie pojedynczego kabla HDMI, ale możliwe jest również podłączenie laptopa do telewizora Smart TV za pośrednictwem Wi-Fi Direct lub AirPlay.

HDMI: High Definition Multimedia Interface

Jest to standard łączenia komputera z telewizorem, a także najbardziej powszechny i niedrogi sposób uzyskania obrazu na telewizorze z komputera. Większość komputerów ma co najmniej jedno pełnowymiarowe wyjście HDMI, a większość nowoczesnych laptopów ma adapter mini-HDMI, który jest przystosowany do podłączenia do portu HDMI w telewizorze.

DVI: Digital Visual Interface

Ta opcja jest nieco mniej powszechna i droższa niż HDMI, ale to najlepszy wybór dla większości ludzi. Większość laptopów ma port DVI i zazwyczaj można znaleźć tanią przejściówkę z DVI na HDMI, która zmieni połączenie DVI w HDMI.

VGA: Video Graphics Array

Połączenie VGA nie jest tak powszechne w laptopach, ale niektóre starsze modele nadal je mają. Ten typ połączenia nie jest tak niezawodny i łatwy w użyciu jak HDMI, ale nadal jest to świetna opcja dla tych, którzy potrzebują wyświetlać zdjęcia i filmy na telewizorze z komputera.

USB: Universal Serial Bus

Połączenie USB jest najbardziej podstawowym ze wszystkich połączeń TV z komputerem. Większość laptopów ma port USB, a wiele inteligentnych telewizorów obsługuje odtwarzanie plików multimedialnych z dysku flash z tyłu komputera.

Bezprzewodowe: Wi-Fi Direct lub Miracast

Jeśli Twój komputer ma wbudowaną kartę WiFi, możesz połączyć go z telewizorem za pomocą tej metody. Ta metoda jest szczególnie przydatna, jeśli Twój smart TV obsługuje bezprzewodowy screen mirroring. Będziesz musiał upewnić się, że oba urządzenia są podłączone do tej samej sieci i mają włączoną funkcję Wi-Fi Direct lub Miracast.

W niektórych przypadkach konieczny będzie zakup specjalnego odbiornika, który podłącza się do portu HDMI telewizora. Urządzenia te zwykle mają przycisk, który pozwala aktywować funkcję.

Być może będziesz musiał kupić dodatkowy kabel USB lub hub, aby połączyć laptopa i telewizor razem, ale jest to prosty i skuteczny sposób na uzyskanie obrazu na telewizorze, jeśli masz najnowszy model z jednym portem USB-C, który służy do ładowania. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój komputer ma port USB-C, czy nie, sprawdź jego specyfikację przed zakupem kabla.

Windows 10 powinien wykryć Twój telewizor jako zewnętrzny wyświetlacz i zaoferować go jako ekran rozszerzony lub powielony w zależności od Twoich preferencji. Możesz zmienić te ustawienia, otwierając aplikację Ustawienia lub Preferencje systemowe na Macu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *