Jak podłączyć lampę ścienną z gniazdka

Jak podłączyć lampę ścienną z gniazdka

Jeśli dodajesz gniazdko lub wymieniasz lampę ścienną i chcesz poprowadzić przewód z istniejącej skrzynki elektrycznej, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć. Najważniejszą z nich jest to, że przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac musisz wyłączyć prąd w panelu wyłączników.

Aby wyłączyć prąd, zlokalizuj wyłącznik w swoim domu i przerzuć go do pozycji “off”. Po odcięciu zasilania upewnij się, że wszystkie wyłączniki i gniazdka są wyłączone. Następnie usuń płytę osłonową wyłącznika i stare gniazdo.

Do wykonania tej pracy potrzebne będą nożyczki i ostre nożyce do cięcia drutu. Musisz usunąć plastikową osłonę z każdego miedzianego drutu o 1/2” dłuższego niż potrzebujesz.

Czarne i białe przewody z nowego światła są połączone razem w pigtail, który łączy się z powrotem do gorącego zacisku na gniazdku. Musisz również spleść pigtail dla neutralnego źródła. To jest neutralny pochodzący z gniazdka, który nie jest używany w przełączniku.

Jeśli nie potrzebujesz pigtaili, możesz po prostu spleść dwa czarne i białe przewody do gniazdka. To najprostszy sposób na podłączenie lampy ściennej i jest zalecany, jeśli wymieniasz tylko jedno światło w swoim domu.

Niezależnie od tego, czy zamieniasz oprawę sufitową na lampę, czy dodajesz przełącznik i światło z istniejącego gniazdka, musisz postępować zgodnie ze schematem elektrycznym dla danego obwodu. Możesz znaleźć kilka różnych schematów do wyboru, w zależności od tego, czy przełącznik lub światło jest pierwsze w obwodzie.

W przypadku prostego, niskonapięciowego przełącznika i światła, który wykorzystuje tylko dwa czarne i białe przewody z nowej oprawy, należy postępować zgodnie z tym schematem elektrycznym. Wyłącznik jest pierwszy w obwodzie, więc nowy dwużyłowy kabel jest prowadzony od gniazda do wyłącznika.

Przy włączniku, pigtail z nowego światła jest podłączony do gorącego zacisku włącznika, a pigtail ze starego światła jest podłączony do neutralnego zacisku włącznika. Jeżeli włącznik światła nie znajduje się bezpośrednio nad gniazdkiem, trzeba będzie przeciągnąć przewód od puszki starego oświetlenia przez kołki w ścianie, aby dotrzeć do nowej lokalizacji włącznika.

Następnie będziesz potrzebował kilku przewodów 14/2. Są one zazwyczaj dostępne w każdym sklepie z narzędziami.

Aby użyć drutu, włóż jeden jego koniec do górnego otworu puszki przełącznika i przesuń go do otworu na kinkiet. Drugim końcem przewodu przeprowadź go w dół przez otwór włącznika światła w kinkiecie i w górę do otworu w puszce gniazda.

Możesz użyć taśmy rybackiej, aby to ułatwić. Zapewni ona dodatkową siłę i pozwoli na łatwiejsze wsunięcie przewodu 14/2 w górę ściany. Jeśli włącznik światła kinkietu znajduje się nad gniazdkiem, być może nie będzie konieczne użycie taśmy rybackiej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *