Podłączanie kierownicy do konsoli Xbox One

Podłączanie kierownicy do konsoli Xbox One

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z diypower.pl

Jeśli jesteś fanem wyścigów, nie ma lepszego sposobu na przeżycie emocji związanych z ulubioną grą niż wysokiej jakości kierownica i pedały. Na szczęście gracze Xbox mają do wyboru wiele doskonałych opcji, a skonfigurowanie nowego sprzętu jest bardzo proste.

Podłączanie kierownicy do konsoli Xbox One

Gdy masz już odpowiedni sprzęt, ważne jest, aby upewnić się, że jest on prawidłowo podłączony do konsoli. Oznacza to, że będziesz musiał zainstalować odpowiednie sterowniki i skonfigurować ustawienia kółek.

Najlepiej zacząć od instrukcji dołączonej do urządzenia, choć jeśli nie możesz jej znaleźć, warto sprawdzić strony internetowe producentów, by uzyskać więcej informacji. Gdy już to zrobisz, Twoja kierownica powinna działać bez zarzutu.

Logitech G PRO

Logitech G PRO jest genialnym wyborem dla entuzjastów Xboxa, którzy potrzebują kierownicy z najwyższej półki, ale musisz być przygotowany na wykupienie kompatybilnego kokpitu i ciężkiego biurka, aby w pełni wykorzystać jej możliwości. Jej 11Nm momentu obrotowego czai się wewnątrz monstrualnej podstawy serwomechanizmu, więc jest to potężny i czuły dodatek do każdego zestawu wyścigowego.

Jego silnik Trueforce wykorzystuje surowe dane z gier, aby każdy wstrząs i uderzenie było jeszcze bardziej realistyczne. Jednak ta najnowocześniejsza technologia może czasem powodować problemy ze starszymi grami – zwłaszcza gdy ścigasz się w trybie offline. Na szczęście wbudowany w kierownicę przełącznik kompatybilności na razie rozwiązuje ten problem.

Kierownica ta jest również dostępna w wersji z podwójnym napędem, która oferuje większą kontrolę nad zmianą biegów i wprowadzaniem danych. Silnik Trueforce nie oferuje tak szybkiej reakcji, ale pozwala na zwiększenie czułości, aby uzyskać maksymalną wydajność wyścigową.

Thrustmaster T248X

Thrustmaster T248X to nasza propozycja najlepszej kierownicy do konsoli Xbox, ponieważ jest kompatybilna z wieloma generacjami sprzętu oraz komputerami PC, a także posiada metaliczne pedały, które zapewniają autentyczne wrażenia z wyścigów. HUD kierownicy pozwala także szybko dostosować ustawienia sprzężenia zwrotnego i maksymalnego obrotu do swoich preferencji.

Będziesz musiał zaktualizować firmware tej kierownicy zanim będziesz mógł jej używać z konsolą Xbox, ale warto to zrobić ze względu na wydajność. Kierownica może być skonfigurowana dla platformy Xbox One poprzez pobranie odpowiedniego firmware i uruchomienie oprogramowania do dogłębnej kalibracji na komputerze PC lub laptopie z systemem Windows.

Thrustmaster T248X to niedrogi wybór zaawansowanej kierownicy do konsoli Xbox, ale ma też fantastyczne wyczucie, które spodoba się doświadczonym kierowcom, którzy chcą podnieść poziom swojej gry. Pedały mają dużą masę, a reakcja kierownicy sprawia, że jest to doskonała opcja dla początkujących graczy, którzy chcą doświadczyć pełnej mocy zmiany biegów w środowisku, w którym można się zanurzyć.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *