Jak podłączyć deszczownicę do baterii

Jak podłączyć deszczownicę do baterii

Zastosowanie deszczownicy to świetny sposób na dodanie łazience wyglądu przypominającego spa. Zazwyczaj są one instalowane nad głową kąpiącego się, ale niektóre są przeznaczone do montażu na suficie. Trzeba będzie wybrać najlepszy typ dla swoich potrzeb, ale instalacja jest stosunkowo prosta.

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas instalacji deszczownicy. Jednym z nich jest rozmiar głowicy prysznicowej, która powinna mieć co najmniej sześć cali szerokości. Należy również upewnić się, że nie będzie ona rozpryskiwać się na podłogę. Należy również wziąć pod uwagę kąt, pod jakim będziemy brać prysznic. Zazwyczaj deszczownice są zaprojektowane tak, by strzelać prosto z sufitu, ale możesz cieszyć się opadającym łukiem, jeśli ramię jest wystarczająco długie.

Być może będziesz musiał zainstalować zawór przełączający baterię. Zawór ten pozwoli Ci dodać do systemu prysznicowego główkę prysznicową. Konieczny będzie również zakup wylewki wannowej z mocowaniem rozdzielającym. Możesz również zmienić przebieg rur wodnych, co umożliwi Ci zainstalowanie deszczownicy.

Do montażu wylewki potrzebna będzie miedziana rura i odrobina papieru ściernego. Musisz również upewnić się, że przyciąłeś rurę w odległości około 5-1/8 cala od ściany z płytek. Ponadto, trzeba będzie zastosować taśmę hydrauliczną do gwintów ramienia prysznicowego. Do dokręcenia wylewki potrzebny będzie również klucz nastawny.

Instalacja deszczownicy jest łatwa, ale montaż deszczownicy pod sufitem jest nieco trudniejszy. Standardowe 6-calowe ramię prysznicowe stosowane w deszczownicach zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić lepszy łuk wody niż w przypadku tradycyjnej głowicy prysznicowej. Posiada ono również gumowy pierścień “O”, który zapobiega przeciekom. Zanim jednak zaczniesz, musisz ustalić, ile wody masz w rurach.

Aby uzyskać najlepsze wrażenia, musisz zainstalować prysznic co najmniej kilka centymetrów nad najwyższą osobą w łazience. Należy również wziąć pod uwagę rozmiar głowicy prysznicowej, która powinna mieć od sześciu do dwunastu cali szerokości. Będziesz także chciał się upewnić, że rura, której używasz, jest odpowiedniej wielkości i że nie ma żadnych przecieków wody. Ponadto, będziesz chciał przetestować prysznic przez włączenie wody i zobaczyć, czy działa poprawnie. Jeśli są jakieś przecieki, trzeba będzie dokręcić części za pomocą klucza nastawnego.

Aby zainstalować deszczownicę, należy również wziąć pod uwagę rozmiar głowicy prysznicowej, kąt, pod jakim będziemy brać prysznic oraz rodzaj ramienia prysznicowego, którego będziemy używać. Wybierając prysznic, warto również wybrać model najbardziej estetyczny, zwłaszcza jeśli zamierzamy przeprowadzić remodeling łazienki.

Możesz również rozważyć zainstalowanie fantazyjnego kołnierza prysznicowego, czyli małego ozdobnego elementu, który zakrywa otwór w ścianie, z którego wystaje rura. W ten sposób dopełnisz wygląd swojego systemu prysznicowego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *