Jak podłączyć drukarkę sieciową do komputera Mac

Jak podłączyć drukarkę sieciową do komputera Mac

Dodanie drukarki sieciowej do komputera Mac nie jest skomplikowane. Wymaga jednak posiadania drukarki i połączenia Wi-Fi. Konieczne może być także zainstalowanie sterownika lub pobranie nowego oprogramowania. W wielu przypadkach można po prostu dodać drukarkę za pośrednictwem kreatorów systemu operacyjnego.

W celu znalezienia prawidłowych ustawień drukarki konieczne może być zapoznanie się z instrukcją obsługi. W przypadku starszych drukarek może być konieczne połączenie z drukarką przez USB. Może to również wymagać pobrania oprogramowania ze strony internetowej producenta. Na stronie internetowej producenta często znajdują się instrukcje dotyczące poszczególnych modeli.

W przypadku większości nowoczesnych drukarek będzie można drukować bezpośrednio z komputera Mac do drukarki sieciowej. Jednak w przypadku starszych drukarek może być inaczej. Niektóre starsze drukarki wymagają połączenia USB i mogą również wymagać podłączenia do routera przez sieć Ethernet. W zależności od modelu może być konieczne połączenie z siecią za pomocą wbudowanego menu wyświetlacza. Na szczęście większość nowoczesnych drukarek obsługuje funkcję AirPrint.

Możesz dodać drukarkę do kolejki drukowania w komputerze Mac za pomocą kilku kliknięć. Aby dodać drukarkę do Maca, będziesz musiał mieć adres IP lub adres TCP/IP drukarki. Przed dodaniem drukarki może być również konieczne włączenie udostępniania na komputerze. System operacyjny Windows również potrafi dodawać drukarki do swojej kolejki wydruku. Jednak w tym celu może być konieczne wyłączenie zapory sieciowej. Może być również konieczne zainstalowanie prawidłowych sterowników dla drukarki.

System operacyjny Windows posiada również funkcję, która automatycznie skanuje w poszukiwaniu i dodaje drukarki sieciowe. Opcję tę można znaleźć w Panelu sterowania. Możesz również uzyskać do niej dostęp z ikony skrótu Drukarki i skanery. Jej ikona ma symbol + w dolnej lewej części. Jej funkcją jest wyświetlenie listy dostępnych drukarek.

System operacyjny Windows oferuje również kreator pomagający w dodaniu drukarki do sieci. Funkcja ta znajduje się w sekcji Drukarki i skanery w Preferencjach systemowych. Kreator wyświetli opcje zależne od posiadanej wersji systemu Windows. Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows XP, będziesz musiał również wyłączyć zaporę sieciową, aby dodać drukarkę sieciową.

System operacyjny Windows może również wyświetlić listę wszystkich dostępnych drukarek sieciowych. Nazwa drukarki może być podobna do jej nazwy na pudełku. Jeśli urządzenie nie znajduje się na liście, trzeba będzie wpisać jego nazwę w komórce. Rozpocznie się wówczas proces dodawania drukarki do sieci.

Jeśli Twoja drukarka nie jest kompatybilna z AirPrint, prawdopodobnie będziesz musiał zainstalować sterownik. Sterowniki można znaleźć w Internecie lub w oprogramowaniu dołączonym do drukarki. Jednak wiele drukarek posiada specjalne funkcje ułatwiające ich instalację i konfigurację. Jeśli masz problemy z instalacją sterowników, możesz odwiedzić stronę internetową producenta, aby znaleźć sekcję pomocy technicznej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *