Jak podłączyć drukarkę za pomocą kabla Ethernet

Jak podłączyć drukarkę za pomocą kabla Ethernet

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z copymajstermind.pl

Użycie kabla Ethernet do podłączenia drukarki do komputera jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz używać drukarki z wieloma komputerami jednocześnie. Ten typ połączenia zapewnia szybsze i bardziej niezawodne połączenie niż korzystanie z sieci bezprzewodowej. W zależności od rodzaju posiadanej drukarki może być konieczne pobranie oprogramowania lub zaktualizowanie oprogramowania sprzętowego, zanim będzie można z niej korzystać. Kilka typów drukarek pozwoli Ci na drukowanie z komputera podłączonego do sieci. Oznacza to, że jeśli używasz drukarki w biurze, może z niej korzystać każdy w sieci. Ponadto połączenie Ethernet jest szybsze niż korzystanie z połączenia USB.

Użycie kabla Ethernet do podłączenia drukarki sieciowej to stosunkowo prosty proces. Wymaga on dwóch kabli, jednego do komputera i jednego do drukarki. Jeśli drukarka ma wbudowany wyświetlacz, może nie być potrzebny żaden kabel. Jeśli jednak drukarka nie ma wbudowanego wyświetlacza, przed rozpoczęciem drukowania może być konieczne pobranie oprogramowania drukarki z witryny producenta drukarki.

Możesz chcieć używać drukarki sieciowej, aby zaoszczędzić miejsce na biurku. Jednak możesz również chcieć używać drukarki do drukowania dokumentów z urządzeń mobilnych. Jeśli drukarka nie jest wyposażona w port Ethernet, może być konieczne zakupienie kabla Ethernet lub zestawu adaptera Ethernet na USB. Można jednak również podłączyć drukarkę za pomocą kabla USB, jeśli jest on dostępny.

Drukarkę można podłączyć do sieci za pomocą kabla USB, ale do połączenia z komputerem głównym należy użyć odpowiednio ekranowanego kabla. Konieczne będzie również ustawienie drukarki jako domyślnego urządzenia drukującego i zainstalowanie oprogramowania sterownika drukarki. Do podłączenia drukarki może być również konieczne użycie przełącznika sieciowego lub routera. Zaleca się zakup drukarki sieciowej z portem Ethernet. Jeśli nie jesteś pewien, jak podłączyć drukarkę do sieci, sprawdź dokumentację drukarki, aby dowiedzieć się więcej na temat swojej drukarki.

Drukarkę można również podłączyć do sieci za pomocą sieci Wi-Fi. Większość nowoczesnych drukarek posiada funkcje bezprzewodowe. Nadal jednak konieczne będzie podłączenie do drukarki kabla do transmisji danych. Jeśli drukarka nie ma możliwości pracy w sieci bezprzewodowej, konieczne może być podłączenie do sieci przewodowej za pomocą kabla USB lub routera. Przed rozpoczęciem drukowania konieczne będzie również pobranie oprogramowania sterownika drukarki.

Aby podłączyć drukarkę do sieci Wi-Fi, konieczne będzie podłączenie drukarki do routera. Jeśli router ma port USB, konieczne będzie również podłączenie kabla USB do routera. Jeśli router nie ma portu USB, konieczne będzie użycie przełącznika sieciowego.

Aby dodać drukarkę sieciową do komputera z systemem Windows, należy dodać ją do sekcji Drukarki i skanery w Preferencjach systemowych. Znajduje się ona w lewym panelu. W sekcji Printers and Scanners (Drukarki i skanery) można również znaleźć funkcję udostępniania.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *