Jak podłączyć drukarkę do komputera Mac

Jak podłączyć drukarkę do komputera Mac

Dodanie drukarki do komputera Mac jest stosunkowo prostym zadaniem. W zależności od rodzaju posiadanej drukarki, może to być prosta sprawa – wystarczy podłączyć kabel USB drukarki do komputera Mac lub podłączyć drukarkę do komputera Mac za pomocą kabla sieciowego. Komputer Mac automatycznie wykryje drukarkę i zainstaluje niezbędne oprogramowanie. Może również pobrać oprogramowanie za Ciebie. Jeśli drukarka obsługuje technologię Bluetooth, można ją również podłączyć do komputera Mac bezprzewodowo.

Przed dodaniem drukarki należy upewnić się, że zarówno Mac, jak i drukarka znajdują się w tej samej sieci. Pozwoli to Macowi na automatyczne skanowanie sieci w poszukiwaniu kompatybilnych drukarek. Jeśli nie masz sieci, możesz podłączyć drukarkę do komputera Mac za pomocą kabla USB lub sieci Wi-Fi. Jeśli używasz starszego modelu komputera Mac, może być wymagane wprowadzenie hasła, zanim Mac będzie mógł dodać drukarkę. Możesz również samodzielnie skonfigurować ustawienia drukarki.

Mac wyświetli również najlepsze połączenia sieciowe w postaci ikony NetSpot. Dzięki temu zobaczysz, które pomieszczenia są podłączone do sieci. Najlepsze w tej funkcji jest to, że może ona skanować Twój pokój, aby znaleźć najlepsze połączenie.

Mac może również pokazać, które drukarki są kompatybilne z siecią, a także jakie urządzenia są podłączone do sieci. Dobrze jest też zanotować, której drukarki zamierzasz używać jako głównej. Niezależnie od tego, czy dodajesz drukarkę do użytku osobistego, czy jako drukarkę współdzieloną, warto prowadzić notatki dotyczące drukarki. Jeśli planujesz dodać drukarkę do komputera Mac za pomocą kabla USB, musisz pamiętać, że ta metoda może spowodować duży pobór mocy z komputera. Jeśli chcesz zachować żywotność baterii swojego Maca, powinieneś rozważyć zakup adaptera wieloportowego.

Oprócz kabla USB i połączenia Wi-Fi będziesz musiał zainstalować oprogramowanie dla swojej drukarki. Drukarka może mieć swoje własne oprogramowanie lub może wymagać pobrania i zainstalowania dodatkowych sterowników od producenta drukarki. W każdym przypadku warto uzyskać wszystkie istotne informacje od producenta drukarki, ponieważ zapewni to zainstalowanie właściwych sterowników dla drukarki.

Komputer Mac posiada również menu, które umożliwia konfigurację ustawień drukarki. Za pomocą tego menu można zmienić tryb drukowania, a także skonfigurować Bluetooth dla drukarki. Komputer Mac będzie miał również najnowsze informacje o oprogramowaniu drukarki, co pomoże Ci wybrać najlepszy sterownik dla Twojej drukarki. W tym momencie może być również konieczna zmiana nazwy drukarki i innych ustawień.

Mac posiada również funkcję o nazwie Preferencje systemowe, która znajduje się w lewej dolnej części ekranu. W Preferencjach systemowych znajduje się sekcja Printers &; Scanners. Menu Printers &; Scanners zawiera podmenu print & fax. Jeśli Twoja drukarka obsługuje ikonę print & fax, może być w stanie automatycznie skanować i drukować do drukarki dla Ciebie. Pozwoli to zaoszczędzić czas potrzebny na ręczne wykonywanie tych czynności.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *