Jak podłączyć dekoder telewizji naziemnej do telewizora

Jak podłączyć dekoder telewizji naziemnej do telewizora

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie ciekawostki.com.pl

Prawie wszystkie nowe telewizory posiadają wbudowane funkcje cyfrowej telewizji naziemnej. Można skonfigurować telewizor, aby uzyskać dostęp do tego sygnału, ale potrzebny jest do tego dekoder telewizji cyfrowej. Dekodery te, znane również jako odbiorniki telewizji cyfrowej, są w stanie odbierać i odtwarzać cyfrowy sygnał telewizyjny, który jest dostarczany przez dostawcę usług telewizyjnych. Niektórzy dostawcy telewizji kablowej wymagają wypożyczenia lub zakupu dekodera telewizji cyfrowej, jeśli chcesz odbierać sygnały telewizji cyfrowej. Dekoder telewizji cyfrowej pozwoli Ci oglądać kanały abonamentowe i nagrywać programy, a większość z nich posiada również zintegrowany przewodnik, który pomoże Ci znaleźć programy.

Niektóre dekodery są wyposażone w port wejściowy TV, podczas gdy inne będą wymagały oddzielnego kabla do podłączenia do telewizora. Ogólnie rzecz biorąc, najłatwiej jest podłączyć dekoder do telewizora za pomocą portu HDMI. Można jednak również skorzystać z wejścia RCA. Kable RCA są dostępne w sklepach z elektroniką, można je również kupić online. Możesz dowiedzieć się, które z tych wejść jest kompatybilne z Twoim telewizorem, sprawdzając instrukcję obsługi.

Innym sposobem podłączenia dekodera do telewizora jest użycie rozgałęźnika. Rozgałęźniki można również kupić w sklepie z elektroniką. Rozgałęźnik pozwoli Ci zmienić kierunek, w którym podłączone są dekoder i antena ścienna. Pozwoli to na odbieranie sygnałów z różnych kanałów telewizyjnych, ale do zmiany głośności i kanału trzeba będzie użyć odpowiedniego pilota.

Oprócz użycia kabla HDMI do podłączenia dekodera do telewizora, możesz również podłączyć telewizor za pomocą kabla SCART. SCART to skrót od Signal Composite A/V Reception Transport, a ten typ kabla umożliwia odbieranie sygnałów wideo i audio z dekodera do telewizora. Jednak ten typ kabla nie działa tak dobrze jak połączenie HDMI. W rzeczywistości nie zaleca się używania kabla SCART, chyba że używasz telewizora analogowego “cable ready”.

Jedną z pierwszych rzeczy, którą będziesz musiał zrobić po podłączeniu dekodera do telewizora, jest ustawienie telewizora na kanał odpowiadający wejściu, którego używasz. W większości przypadków będzie to kanał trzeci lub czwarty. Dzieje się tak, ponieważ większość dekoderów telewizji cyfrowej posiada czerwone, białe i żółte gniazdo RCA. Należy dopasować kolor gniazda RCA do koloru wtyczki w dekoderze.

Będziesz musiał również zainstalować kabel zasilający odbiornik. Ten kabel powinien mieć co najmniej kilka stóp długości. Ten kabel również powinien być dołączony do dekodera i powinien być podłączony do gniazdka elektrycznego. Należy również sprawdzić, czy używasz właściwej wtyczki ściennej dla odbiornika. Należy również upewnić się, że do dekodera podłączony jest właściwy kabel antenowy. Można również kupić adapter antenowy, jeśli dekoder nie posiada wejścia antenowego.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *