Jak podłączyć 4-przewodowy interkom

Jak podłączyć 4-przewodowy interkom

Dodanie 4-przewodowego interkomu do domu lub biura pozwoli Ci skorzystać z pełnodupleksowego systemu głośnomówiącego, który umożliwia bezpieczną i niezawodną komunikację z każdym, kto zechce. Urządzenia te są doskonałym sposobem na śledzenie osób w Twoim życiu, a także mogą odtwarzać muzykę w całym domu. Oprócz tego, że pozwalają na komunikację z rodziną i przyjaciółmi, mogą również pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa w domu.

Istnieją dwa podstawowe rodzaje systemów interfejsowych: 2-przewodowe i 4-przewodowe. Pierwszy z nich, 2-przewodowy, przypomina tradycyjny system Clear-Com, który jest zasilany, mokry i połączony łańcuchowo. System 2-przewodowy pozwala na wybór pomiędzy systemami Clear-Com i RTS. System 2-przewodowy może również pozwolić na zwiększenie przepustowości poprzez dodanie kolejnych stacji bazowych. Należy jednak pamiętać, że napięcie może być problemem podczas komunikacji z innym systemem. Nie oznacza to, że nie należy dodawać połączenia z masą, ale nie zawsze jest to konieczne. Jeśli trzeba wykonać połączenie z systemem nieokablowanym, prawdopodobnie najlepiej jest poszukać przedstawiciela fabryki lub serwisu, który pomoże w dokonaniu zmiany.

Drugim rodzajem systemu interfejsowego jest system 4-przewodowy, który zapewnia niezależne dwukierunkowe linie audio. Jest to również najlepsza opcja do łączenia się z zewnętrznym kanałem interkomowym. Systemy te występują we wszystkich kształtach i rozmiarach, od jednoobwodowych słuchawek z paskiem, po wieloobwodowe interkomy montowane w szafie rack ze zintegrowanymi głośnikami. Ten typ systemu jest również znany jako partyline. Oprócz łączenia wielu stacji bazowych, w razie potrzeby można dodać piony. Jednak te systemy interkomowe mają ograniczony zasięg, zwykle około 400 stóp (120 metrów).

Najważniejszą cechą systemu 4-przewodowego jest matryca. Matryca jest zaprojektowana tak, aby umożliwić Ci wydawanie poleceń danych, które dyktują, które porty są dostępne dla Ciebie. Polecenia te obejmują oczywisty sygnał danych, jak również bardziej skomplikowane. Matryca zawiera również protokół com, który pozbawia napięcie z sygnału wejściowego, aby uzyskać komunikat. Najważniejszy komunikat jest prawdopodobnie najbardziej oczywisty. Dodanie połączenia masy do głośnika panelu wejściowego nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ może prowadzić do oscylacji. Na szczęście większość przedstawicieli fabryki lub serwisu może pomóc w dokonaniu zamiany.

System 4-przewodowy ma szereg innych cech godnych polecenia, w tym podwójne porty in/out 3-pin XLR, które można wykorzystać do wstrzyknięcia sygnału stereo do sieci Green-GO. Podwójne porty in/out XLR pozwalają również na wstrzykiwanie analogowych sygnałów audio do systemu interkomowego Green-GO za pośrednictwem grup. Można również skorzystać z funkcji oszczędzania energii w tego typu systemie, podłączając 4-przewodowy interkom do urządzenia zasilanego bateryjnie.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *