Jak podłączyć destylator

Jak podłączyć destylator

Używanie destylatora do wody to świetny sposób na wyprodukowanie czystej wody. Przekonasz się, że woda destylowana jest doskonała do gotowania, czyszczenia, nawilżania i wielu innych zastosowań. Najlepszą częścią jest to, że te systemy nie wymagają zbyt wiele konserwacji lub energii elektrycznej.

Przy zakupie destylatora wody, będziesz chciał znaleźć taki, który jest wymieniony na liście UL. To da Ci lepsze zaufanie do produktu. Należy również szukać producenta, który oferuje gwarancję. Gwarancja może pomóc zapewnić, że produkt będzie trwał przez wiele lat.

Jeśli planujesz przechowywać swój destylator wody, możesz chcieć spojrzeć na model z większym zbiornikiem. Takie modele mogą pomieścić nawet 12 galonów wody. Możesz również rozważyć zakup dodatkowego dzbanka. Dzbanek ten może być podłączony do destylatora wody, dzięki czemu można mieć dodatkowy dzbanek wody destylowanej pod ręką przez cały czas.

Destylator wody działa poprzez ogrzewanie wody do wrzenia i przechwytywanie pary w cewce ze stali nierdzewnej. Ta cewka jest następnie chłodzona, co powoduje powrót wody do stanu ciekłego. Woda jest następnie filtrowana przez filtr z węgla aktywnego i spływa do butelki.

Destylarka do wody może wyprodukować do trzech galonów wody destylowanej w ciągu godziny. Ilość czasu, jaką potrzebuje, zależy od modelu, a także od tego, ile wody chcesz wydestylować. Na przykład, destylator Waterwise 3200 może wyprodukować galon wody destylowanej w ciągu czterech godzin. Można również zakupić dodatkowy dzbanek, który można trzymać w lodówce, aby w razie potrzeby szybko uzupełnić wodę.

Destylatory wody mogą być drogie. Należy również rozważyć jakość komponentów wewnątrz jednostki. Dobra jakość jednostki powinna trwać przynajmniej dziesięć do piętnastu lat. Koszt zakupu nowej jednostki może być wysoki, ale często można znaleźć produkty podobne do wyglądu za ułamek ceny najwyższej marki.

Destylarka może również wymagać regularnej konserwacji. Być może trzeba będzie wymienić element grzewczy lub wentylator chłodzący. Należy również upewnić się, że urządzenie jest regularnie czyszczone. Dobrym pomysłem jest również zakup destylatora marki, dzięki czemu można uzyskać części naprawcze i serwis w razie potrzeby.

Proces destylacji niesie ze sobą również pewne zagrożenia, dlatego należy zachować szczególną ostrożność przy jego obsłudze. Jeśli urządzenie nie jest umieszczone w dobrze wentylowanym miejscu, może dojść do skraplania się pary wodnej na ścianach urządzenia i oparów, które będą się wydostawać do pomieszczenia wokół niego. Przełączniki sterujące również powinny być umieszczone z dala od oparów, ponieważ mogą iskrzyć podczas otwierania i zamykania urządzenia.

Jeszcze jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że nie należy używać wrzących wiórów na podgrzewanej cieczy. Ogrzewanie wrzących żetonów może spowodować nagłe wrzenie. Dlatego ważne jest, aby dodać wrzące żetony do kolby destylacyjnej przed podgrzaniem cieczy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *