Jak podłączyć komputer do Internetu

Jak podłączyć komputer do Internetu

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy używasz laptopa lub komputera stacjonarnego w miejscu publicznym, ważne jest, aby podłączyć komputer do Internetu. Można to zrobić na kilka różnych sposobów, w tym poprzez połączenie z siecią Wi-Fi lub za pomocą połączenia Ethernet.

Podłączenie do sieci bezprzewodowej

Większość komputerów ma wbudowaną funkcję Wi-Fi i możesz łatwo użyć jej, aby uzyskać dostęp do Internetu. Jeśli Twój komputer nie ma wbudowanej sieci Wi-Fi, możesz kupić adapter Wi-Fi, który podłącza się do jednego z portów USB w komputerze. Będziesz musiał podłączyć urządzenie do routera bezprzewodowego i postępować zgodnie z instrukcjami na pudełku, aby skonfigurować połączenie.

Podłączenie do domowego routera

Możesz również podłączyć komputer do Internetu poprzez podłączenie go do domowego routera, który jest urządzeniem pozwalającym wielu urządzeniom na współdzielenie połączenia internetowego. Większość routerów domowych jest wyposażona w wiele portów ethernet, ale musisz wybrać ten właściwy, aby podłączyć komputer.

Najpopularniejszym rodzajem domowego połączenia internetowego jest przewodowe połączenie Ethernet, które może zapewnić szybsze i bardziej spójne prędkości internetowe niż połączenia bezprzewodowe. Port przewodowego Ethernetu można zazwyczaj znaleźć z tyłu komputera stacjonarnego lub na jednym z boków laptopa.

Jeśli komputer nie posiada portu Ethernet, można go podłączyć do routera lub modemu, który go posiada, kupując adapter Ethernet. Adapter podłącza się do portu USB w komputerze, a następnie do portu ethernet w routerze lub modemie.

Internet Dial-Up

W niektórych obszarach, Internet dial-up jest nadal dostępny dla użytkowników. Ten rodzaj połączenia internetowego może być wolniejszy niż szerokopasmowy, ale nadal może być przydatny, jeśli musisz połączyć się z Internetem w krótkim czasie lub dla pewnych typów działań, które nie są dostępne przy połączeniu szerokopasmowym.

Internet Dial-up może być używany w miejscach, gdzie nie ma połączenia przewodowego, takich jak obszary wiejskie. Jednak ten typ połączenia nie jest tak obsługiwany jak inne połączenia internetowe i może być trudny w nawigacji, więc nie jest zalecany dla wielu osób.

Do połączenia z Internetem dial-up potrzebna jest linia telefoniczna i modem. Twój modem łączy w sobie części “modulatora” i “demodulatora”, który rozszyfrowuje sygnały otrzymywane od innych komputerów, a następnie wysyła informacje do Internetu.

Przed połączeniem z Internetem dial-up, upewnij się, że modem jest podłączony do gniazda telefonicznego. Jeśli tak nie jest, zadzwoń do dostawcy usług internetowych, aby dowiedzieć się, dlaczego połączenie dial-up nie działa.

Alternatywnie można podłączyć połączenie dial-up z Internetem do komputera, podłączając kabel dołączony do modemu do gniazda ethernet na płycie głównej komputera. Port ethernet w komputerze może wyglądać podobnie do gniazda telefonicznego i być może trzeba będzie podłączyć go z tyłu płyty głównej.

Jeśli twój modem jest podłączony do gniazda oznaczonego dla usług telefonicznych, powinien mieć gniazdo w kształcie gniazda telefonicznego. Jeśli tak nie jest, zadzwoń do dostawcy usług internetowych, aby ustalić, czy można zmienić port.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *